اعسار از محکوم به

اعسار از پرداخت مبلغ بدهی

اعسار از چیست؟

اعسار از پرداخت یعنی حالتی‌ که فرد به‌واسطه نداشتن ویا کمبود سرمایه یا عدم دسترسی به مالش، توانایی پرداخت هزینه دادرسی وبدهی خود را نداشته. وبه همین دلیل درخواست صدور اعسار می نماید.

اعسار از هزینه دادرسی: به شرایطی گفته میشود که فرد توانایی پرداخت هزینه های دادرسی را نداشته وبه همین دلیل از دادگاه درخواست حکم اعسار مینماید.

اعسار از بدهی: زمانی که شخص توانایی پرداخت دیونی که دادگاه برایش مقرر کرده را نداشته باشد چنین درخواستی با عنوان حکم اعسار از پرداخت بدهی مینماید.

اعسار از محکوم به

اعسار از محکوم به

موضوعی که دراین مطلب راجع به آن بحث می‌کنیم در خصوص اعسار از مبلغ بدهی میباشد.
میدانیم اعسار عنوان حقوقی است که فردی که توانایی مالی در پرداخت بدهی ندارد یا هزینه دادرسی را نمی تواند پرداخت کند از دادگاه درخواست میکند تا به صورت تقسیط بدهی را پرداخت نماید یا از پرداخت هزینه دادرسی تا زمانی که توانایی مالی پیدا کند معاف گردد.

 

نکته ای که باید توجه کنیم این است که افراد به دروغ دارایی هایشان را از دادگاه مخفی می‌کنند و اعلام می‌کنند دارایی ندارند و توانایی مالی هم در پرداخت بدهی محکومیت یافته خود نیز ندارند .
اگر اموالی که شخص معسر دارد داخل لیست ارائه شده نباشد و به دروغ عنوان بکند مالی ندارند ولی در واقع دارای داشته باشد ، محکوم به تحمل حبس درجه هفت تا ۶ ماه بازداشت را در پی خواهد داشت.
پس باید دقت کرد اگر قرار است حکم اعسار بگیریم باید واقعیت‌ها را بیان کنیم یا اگر طرف مقابل در دادخواست اعسار مدعی شد که توانایی مالی ندارد ولی این را به دادگاه دروغ گفته باشد میتوانید از این حربه مجازات کیفری هم استفاده کنیم.

در صورت نیاز به وکیل و مشاورحقوقی متخصص میتوانید از طریق راه های ارنباطی با وکیل نادری تماس حاصل فرمایید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *