مشاوره حقوقی املاک : همانطور که مشخص است املاک جمع عبارت ملک می باشد که عبارت ملک نیز خود بر دو معنا بوده یکی ملک به معنای دارایی و اموال و دیگری به معنای زمین و ساختمان می باشد که مراد از ملک در اینجا زمین و ساختمان می باشد آنچه بیش از هر چیز در مشاوره حقوقی املاک مورد توجه است دقت نظر به این امر می باشد که مشاوره حقوقی در زمینه املاک علاوه بر تسلط نسبت به قوانین و قواعد مربوط به زمین و ساختمان می بایست از تجربه بالایی نیز بهره مند باشد چراکه قواعد مربوط به شهرداری ، زمین شهری ، جهاد کشاوری و… هر روز در حال تغییر می باشد و مشاور حقوقی املاک می بایست با فعالیت عملی در این زمینه تجربه خوبی را به دست آورد و با این تجربه بتوانند مشاوره ای صحیح و قانونی به افراد ارائه نمایند .

مشاوره حقوقی املاک

مشاوره حقوقی املاک توسط وکیل نادری

بیشتر اختلافات در زمینه املاک در قراردادهای پیش فروش ساختمان صورت می گیرد علیرغم گذشت مدت زمان طولانی از تصویب این قانون متاسفانه بیشتر افراد و بنگاه های معاملات املاک از شرایط ذکر شده در این قانون بی اطلاع هستند و با تنظیم قراردادهای ناصحیح سرمایه خود را در معرض خطر قرار می دهند .

از دیگر سو با توجه به افزایش چشمگیر قیمت مسکن در چند سال گذشته بیشتر جرائم مربوط به کلاهبرداری در این بخش شکل گرفته به ترتیبی که افراد ناسالم و شیاد با سوءاستفاده از اعتماد مردم مبالغ بسیاری را به صورت متقلبانه کسب می نمایند نمونه های این دعاوی در دادگاههای کیفری و چه در دادگاه های حقوقی بی شمار است .

مشاوره حقوقی املاک با اطلاع کامل از قوانین حقوقی و کیفری میتواند با ارائه پیشنهادات خود بهترین تصمیم را قبل از خرید املاک برای شما به ارمغان بیاورد از طرفی در صورت بروز اختلاف نیز با بهره مندی از مشاوره حقوقی املاک و مشورت با خبرگان و متخصصان در این زمینه رسیدن به حقوق تان آسان تر و سریعتر خواهد بود .

مفتخریم توانسته‌ایم مجموعه حقوقی از وکلای متخصص را گرد آورده تا با بهره مندی از علم به روز و تجربه بسیار مفید بهترین مشاور حقوقی املاک برایتان بوده و شما را از لحظه تنظیم قرارداد تا اجرای کامل تعهدات همراهی نماییم .

قانون املاک

در خصوص املاک متاسفانه قوانین مدون داخلی کامل نبوده و صرفاً موادی از قانون ثبت و قانون مدنی و هم چنین قانون پیش فروش آپارتمان تنها قوانین مهم این گرایش از حقوق می باشد .
البته در زمینه مالک و مستاجر نیز قوانین متعددی تصویب شده که با توجه به این امر که منشاء دعاوی طرفین نسبت به املاک می باشد این قوانین را نیز در چهارچوب دعاوی املاک طبقه بندی می نمایند .
با قانون دیگری نیز در خصوص اختلافات همایسگان میتوان اشاره نمود و آن قانون تملک آپارتمان ها می باشد که این قانون نیز به علت قدمت در تصویب چندان مورد استفاده نبوده است و کمبود قانونی جامع در این خصوص احساس می شود .

مقالات املاک

دادگاه های املاک تهران

مقالات مشاوره حقوقی املاک

[تعداد: 1   میانگین: 2/5]