مشاوره حقوقی در دو معنای عام و خاص به کار برده می شود همانطور که میدانیم علم حقوقی به عنوان یکی از رشته های تحصیلی در دانشگاه بوده و به واسطه تحصیل این رشته مشاغل مرتبط با آن نیز قابل انتخاب خواهد بود که برخی از این مشاغل بصورت آزادانه قابل انتخاب نبوده و پذیرش در آن نیازمند طی مراحل قانونی و اخذ مجوز لازم می باشد از جمله آن میتوان به شغل وکالت ، قضاوت و سردفتری اسناد رسمی اشاره نمود که به معنای اعم ، مشاوره حقوقی به دستورات و یا راهنمایی های مشاوره ای اطلاق می شود که توسط وکیل دادگستری ارائه می گردد .

مشاوره حقوقی توسط وکیل نادری

مشاوره حقوقی توسط وکیل نادری

لیکن در معنای اخص ، مشاوره حقوقی به ارائه مشاوره ای تخصصی نسبت به بخش خاصی از علم حقوق اطلاق میشود در واقع علم حقوق متشکل از زیر مجموعه های بسیار متنوعی از جمله امور حقوقی ، امور کیفری ، امور اداری و عمومی ، امور بین الملل و … می باشد و امور حقوقی گرایشی است که صرفاً مباحث اختلافات فی مابین افراد در آن مورد بررسی قرار می گیرد و در تحصیلات تکمیلی دانشگاهی به گرایش حقوق خصوصی شناخته شده است .

ملاک و معیار مجموعه و سایت پژوهشی وکیل نادری از مشاوره حقوقی تلفنی و حضوری ، ارائه مشاوره تخصصی صرفاً در زمینه حقوق خصوصی بوده که در واقع تبیین کننده روابط فی مابین افراد جامعه می باشد و اختلافات اشخاص را بررسی مینماید .

دایره شمول دعاوی مربوط به این گرایش از حقوق بسیار متنوع بوده و مباحث بسیار تخصصی در این زمینه مطرح شده و نتیجتاً ارائه مشاوره در این زمینه نیازمند تحصیلات دانشگاهی و تجربه بسیار بالایی بوده که در صفحه حاضر سعی بر آن شده موضوعات زیر مجموعه به همراه نمونه دادخواستها ، نمونه آراء دادگاهها و قوانین مربوطه در کنار هم گردآوری گردد که علاقمندان و دنبال کنندگان به راحتی امکان دستیابی به اطلاعات لازم را داشته باشند .

نکته بسیار مهم در دعاوی حقوقی آن است که اصولاً افراد در جهت احقاق حق صرفاً یکبار مجاز به طرح دادخواست می باشند بدیهی است در این صورت مراجعه به مشاور حقوقی و یا بهره مندی از وکیل متخصص در این زمینه امری ضروری می باشد .

قانون حقوقی

قوانین اصلی در امور حقوقی بسیار زیاد بوده لیکن مادر تمام قوانین حقوقی قانون مدنی و قانون تجارت است که این دو قانون به عنوان قانون عام شمرده شده و در مقابل آن قوانین خاص قرار می گیرد که می توان به قانون بسیاری اشاره نموده از جمله قانون حمایت از مولفان و یا قانون علائم تجاری و …. اشاره نمود و راستای ایین و نحوه رسیدگی به این نوع دعاوی نیز قوانینی تصویب شده از جمله آن می توان به قانون آیین دادرسی مدنی و قانون اجرای احکام مدنی و قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی اشاره نمود .

وکیل حقوقی

اقسام مختلف وکلای حقوقی

همچنین لازم به ذکر است وکلای حقوقی و مشاوران حقوقی به اقسام مختلفی تقسیم می‌شوند که هرکدام شرایط خاصی دارد که مختصراً توضیح داده خواهد شد:

۱. وکیل انتخابی:

در این دسته از مشاوره حقوقی و وکالت اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی برای انجام امور حقوقی خود به اختیار وکیل مد نظر را انتخاب می‌کنند و با قرارداد وکالت نامه و قراردادهای مالی حق الوکاله و همچنین میزان حق الوکاله. داشتن یا نداشتن حق توکیل به غیر و…..را نیز در قرارداد خود ذکر می نمایند.

۲. وکیل معاضدتی:

در شرایطی ممکن است پیش بیاید که شخصی بضاعت مالی برای مشورت با مشاوره حقوقی ؛ دریافت وکیل و پرداخت حق الوکاله را ندارد در چنین حالتی می بایست درخواست وکیل معاضدتی بنماید و پس از اعلام درخواست کمسیون معاضدت کانون وکلای دادگستری اقدام به اثبات و احراز عدم توانایی مالی فرد متقاضی برای پرداخت حق الوکاله می نماید و پس از آن وکیلی به عنوان وکیل معاضدتی برای شخص متقاضی انتخاب و به ایشان معرفی می نماید.
.
*لازم به ذکر است وکیل معاضدتی حق دریافت هیچگونه حق الوکاله ؛ دستمزد؛حق مشاوره و…….را از موکل خود ندارد.

۳. وکیل تسخیری:

عنوان وکیل تسخیری عموماً در خصوص پرونده های کیفری به کار گرفته می‌شود در واقع به این دلیل که عناوین کیفری در خصوص جرائم و مجازات است از اهمیت بسزایی نیز برخوردار می‌باشد و دادگاه‌ها نیز بر اساس سنگین بودن مجازات اقدام به تعیین وکیل تسخیری می نمایند تا متهم بتوانند از بهترین دفاع در خصوص خود بهره‌مند شود این در شرایطی است که متهم اقدام به معرفی وکیل شخصی برای خود نکرده باشد و حتی اگر استطاعت مالی نیز داشته باشد.
وکیل تسخیری در خصوص مجازات های زیر تعیین می گردد:
حکم به اعدام ؛حبس ابد ؛حبس های طولانی مدت (بیش از ۱۰ سال برای افراد بالای ۱۸ سال و نگهداری از کودکان و نوجوانان در کانون اصلاح و تربیت بیش از ۶ ماه ) ؛جرایم قطع عضو ؛جرایم با مجازات مصادره کل اموال و همچنین مجازات نقدی بیش از ۳۶ میلیون تومان.

۴.وکیل اتفاقی:

به طور کلی وکلای اتفاقی به اشخاصی گفته می‌شود که شرایط و معلومات کافی برای وکالت را داشته باشند ولی شغل آنها وکالت در دادگستری نباشد .
این اشخاص در صورتی که بخواهند برای اقوام خود امر وکالت را انجام دهند طبق شرایط ممکن است دادگاه سالانه ۳ نوبت جواز وکالت اتفاقی برای این افراد را صادر نماید.
شرایط لازم برای دریافت جواز وکالت:
۱. شخص دارای معلومات حقوقی باشد (داشتن مدرک کارشناسی حقوقی یکی از روش‌های اثبات آن است )
۲. وکیل دادگستری و یا مشاوره حقوقی نباشد.
۳. شخص متقاضی حداکثر سه بار در سال و آن هم تنها در خصوص بستگان نسبی و سببی خود به شکلی که در ماده قانونی آن ذکر شده باشد میتواند وکالت کند.

در صورت تکمیل بودن این شرایط فرد متقاضی می تواند درخواست خود را همراه با مدارک کامل به کانون وکلای مستقل در حوزه دادگاهی تقدیم نماید و سپس کانون وکلا نسبت به صدور حکم وکالت اتفاقی اقدام می نماید.

دادگاه های حقوقی تهران

با توجه به حجم بالای مخاطبین از شهر تهران دادگاههای حقوقی در شهر تهران به تفکیک حوزه صلاحیت و نشانی پستی و ردیابی در صفحه گوگل مپ گرد آوری گردیده ، امید که در آینده نزدیک تمامی اطلاعات مربوط به دادگاههای حقوقی سراسر کشور تهیه و ارائه گردد .

با ما تماس بگیرید….

مقالات مشاوره حقوقی

نکاتی درباره اعسار

خدمات مشاوره ای وکیل نادری در پرونده های مختلف

امروزه به دلیل مشکلات متعدد معیشتی اقتصادی و خانوادگی اکثر خانواده ها برای حفظ حق و حقوقشان به یک وکیل و مشاور حقوقی نیاز دارند  و از طرفی هزینه های یک وکیل مجرب و متخصص بسیار زیاد می باشد.

ولی اصلا جای نگرانی نیست  وکیل پوریا نادری وکیل پایه یک دادگستری این فرصت را فراهم نموده تا همه افراد بتوانند از بهترین وکیل با کمترین هزینه برخوردار بشوند.
وکیل نادری با تجربیات و تخصص خود جزو بهترین وکلای تهران بوده و به آسانی میتوان از طریق راه های ارتباطی با بهترین وکیل غرب تهران تماس حاصل نمود و از وکالت و مشاوره های حقوقی تخصصی بهره ببرید.
اکنون می‌خواهیم گوشه‌ای از فعالیت‌های وکلا و شاخه‌های حرفه ایشان را مختصراً توضیح دهیم:

ارائه مشاوره امور حقوقی

وکلای حقوقی با تجربیات خود در مسائل حقوقی از جمله چک ، وصول بدهی ها ، تغییر نام ، اثبات مالکیت و….. می‌توانند به موکلین خود کمک های شایانی کرده و نسبت به حفظ حقوق  آنها اقدام نمایند.

 به طور مثال در خصوص ابطال چک ، استرداد لاشه چک و……. می توانند در اسرع وقت به پرونده‌ها رسیدگی و از ضررات مالی فراوان جلوگیری نموده همچنین در خصوص پرونده‌های اعسار و ورشکستگی نیز می‌توانند از محدودیت ها و محرومیت های شخص ورشکسته تا جای ممکن بکاهند.

 فعالیتهای وکیل حقوقی دامنه بسیار گسترده‌ای داشته که در صورت تمایل می توانید با مراجعه به سایت وکیل نادری از توضیحات کامل در این خصوص  و مشاوره حقوقی بهره مند شوید.

ارائه مشاوره امور کیفری

با توجه به اینکه پرونده های کیفری در خصوص حد ، قصاص ، دیات و تعزیرات است می بایست مورد توجه بیشتر بوده و از حساسیت بیشتری برخوردار میباشد. چرا که مرتبط با جان و مال افراد است .

یک وکیل متخصص کیفری می‌تواند با تسلط خود بر امور کیفری از هرگونه ضررات مالی و جانی تا حد امکان جلوگیری نماید.
باید توجه داشت که محدودیت زمانی برای اجرای احکام کیفری بسیار حائز اهمیت است پس با این شرایط کاملا واجب و لازم است تا از یک وکیل مجرب در این خصوص کمک گرفته و در صورت نیاز به یک وکیل امور کیفری می توان از طریق راه های ارتباطی با وکیل نادری تماس حاصل فرمود.

ارائه مشاوره خانواده

درفرهنگ و عرف جامعه ایرانی ، خانواده از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است برخی ازدواج و پیوند های نابجا می‌تواند بنیاد چندین خانواده را متزلزل کند.

در برخی شرایط جدایی زوجین برای بقا و حفظ آزادی امری صحیح است چرا که هر انسان تنها فرصت یک بار زندگی داشته و عادلانه نیست که این فرصت را با انتخاب های اشتباه تلف کند. البته می بایست که افراد قبل از ازدواج شناخت کافی نسبت به یکدیگر داشته باشند با این حال قانونگذار برای اتمام این روابط قانونی ایجاد کرده به نام طلاق  و یکی از موضوعاتی که وکیل خانواده به آنها رسیدگی می‌کند پرونده‌های طلاق است.

با توجه به مسائل فوق الذکر مشاوره حقوقی  گرفتن از یک وکیل خانواده می‌تواند به تسریع روند پرونده و حاصل شدن نتیجه مطلوب برای هر یک از طرفین کمک قابل توجهی باشد.

ارائه مشاوره امور حسبی

وکیل امور حسبی در خصوص تغییر نام ، انحصار وراثت ، ثبت وصیت نامه ، الزام به تفکیک سند و الزام به تنظیم اسناد رسمی فعالیت های بسیاری انجام می دهند یکی از مهم ترین و کارآمدترین فعالیت های وکیل متخصص حسبی مربوط به مالیات بر ارث میباشد با توجه به تخصصی بودن قواعد مربوط به مالیات بر ارث و تغییر بخشنامه های جدید داشتن وکیل مالیات بر ارث و مشاوره حقوقی وی قطعاً می تواند نه تنها سرعت اقدامات را بالا ببرد بلکه هزینه‌های مربوطه را نیز تا حد زیادی کاهش  خواهد داد .

اعلام سریع و قانونی اظهارنامه مالیاتی عامل اصلی در تعیین میزان مالیات بر ارث است همان طور که می دانیم با توجه به تغییرات قوانین در سال ۱۳۹۴ و اصلاحات مربوطه در این خصوص موضوع فوت و تعیین میزان مالیات بر دارایی مرحوم دستخوش تغییرات بسیاری شده است پس با بهره مندی از وکیل مالیات بر ارث می‌توانید ازهزینه های اضافی متحمل شده وصرف وقت خود جلوگیری نمایید.

در صورت نیاز به همراهی یک وکیل متخصص می توانید از طریق لینک های ارتباطی در این مطلب و مطالعه مطالب بیشتر در این موارد با وکیل نادری تماس حاصل فرموده و سایر  مقالات و مشاوره های حقوقی ایشان بهره مند شوید.

[تعداد: 5   میانگین: 4.8/5]