وکیل ملکی , بهترین وکیل متخصص در امور ملکی در تهران  :  همانطور که می دانیم یکی از شاخه‌های بسیار با اهمیت علم حقوق دعاوی در خصوص املاک است ملک در اصطلاح حقوقی به هر آنچه قابلیت تملک داشته باشد می گویند به عنوان مثال آب باران ملک تلقی نمی شود چراکه قابلیت تملک ندارد .

حقوقدانان مباحث بسیاری را مطرح نمودند اما آنچه موضوع بحث حاضر است ملک در معنی عرفی آن است همانطور که میدانیم در عرف مراودات عادی مردم ، املاک به دارایی‌های اعم از زمین و ساختمان اطلاق می شود لذا وکیل املاک یا وکیل ملکی به وکیلی گفته می شود که تخصص خود را در زمینه زمین و ساختمان بسیار گسترش داده و  البته تحصیلات آن نیز مرتبط با همین موضوع می باشد .

وکیل ملکی

بخش هایی از حقوق خصوصی با قوانین مربوط به ملاک در ارتباط تنگاتنگ میباشد اما باید توجه داشت وکیل متخصص امور ملکی اشراف کامل نسبت به قوانین املاک را داشته و تخصصاً پرونده های مربوط به املاک را پذیرفته و برای احقاق حقوق افراد اقدام می نماید .

 بیشترین قوانین در خصوص املاک که در این گرایش شاخص و اصلی می باشند عبارتند از : قانون پیش فروش آپارتمان ها ، قانون ثبت اسناد و املاک ، قانون تعیین تکلیف وضعیت اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی و قوانین و قوانین زیر مجموعه ثبتی و روابط مالک و مستاجر .

 بخش اعظم دعاوی ملکی در خصوص پیش فروش آپارتمان ها بوده که متاسفانه افراد بدون بررسی دقیق جوانب امر اقدام به پیش خرید می نمایند در فرضی که تنظیم تعهدات و ضمانت های اجرایی آنها در قراردادهای پیش فروش آپارتمان بسیار مهم و حیاتی می باشد لیکن متاسفانه این موارد مورد توجه قرار نمیگیرد و از آن مهمتر آنکه موضوع داوری در قرارداد های پیش فروش اجباری بوده لیکن در این خصوص نیز داور مرضی الطرفینی مشخص نشده و حل مشکلات و اختلافات را بسیار طولانی مینماید .

لزوم مراجعه به وکیل امور ملکی

 علاوه بر این بحث دعاوی متعددی نیز در خصوص قراردادهای مشارکت در ساخت می باشد همانطور که میدانیم در اقتصاد داخلی سرمایه گذاری در خصوص املاک بسیار پرسود و با تضمین عدم افت ارزش پول همراه است .

یکی از دلایل اصلی ارتباط مستقیمی با نظام بانکی دارد چرا که تمامی بانک ها تمایل بسیاری در گرفتن وثیقه برای اعطای تسهیلات دارند و هیچ مالی را بغیر از ملک به عنوان وثیقه نمی پذیرند .

وکیل ملکی

به عنوان مثال شخصی که اقدام به تاسیس شرکت تولیدی می نماید برای اخذ تسهیلات مجبور است ملکی را در رهن بانک قرار دهد این طرز فکر در خصوص گرفتن ملک به عنوان وثیقه نادرست بوده عواقب آن نه تنها باعث ایجاد تورم بدون منطق در بازار مسکن شده بلکه موانع بسیاری را نیز در خصوص کسب و کارها و شرکتهای تولیدی ایجاد نموده است .

در بسیاری از کشورها در جهت اعطای تسهیلات بانکها محصولات تولید شده کارخانه را پیش خرید نموده و به عنوان وثیقه در رهن خود قرار می دهند .

در صورت پذیرش محصولات تولیدی کارخانه به عنوان وثیقه اعطای تسهیلات بانک‌ها خود به عنوان ناظری در سوددهی شرکت نظارت مستمر داشته و نه تنها تمایل به خرید ملک کاهش می یابد بلکه سرمایه‌گذاری در این بخش به سمت تولید هدایت می شود .

علت بیان این مبحث به این دلیل بوده که برخی از دعاوی املاک در خصوص اختلافات بانک و وثیقه گذار بوده که منجر به عدم فک رهن ملک می گردد .

ویژگی های وکیل متخصص امور املاک

در جهت بررسی ویژگی های وکیل ملکی باید توجه داشت که وکیل املاک سابقه زیادی در دعاوی مربوط به املاک داشته باشد چرا که تجربه در این گرایش از علم حقوق بسیار پر اهمیت است همانطور که مشخص است دعاوی مربوط به املاک از جمله دعاوی پرهزینه و بسیار مهم است با توجه به افزایش قیمتهای املاک  موضوع دعاوی مربوطه بسیار ارزشمند بوده بدیهی است هرچه تجربه وکیل متخصص ملکی در این دعاوی بیشتر باشد نحوه دفاع دقیق تر و کامل تر خواهد بود .

قوانین مربوط به دعاوی ملکی مورد اشاره قرار گرفت در خصوص دادگاه نیز باید بیان شود قالب دعاوی ملکی در دادگاه عمومی و حقوقی محل وقوع ملک ، ثبت و رسیدگی می گردد .

در مواردی اداره ثبت اسناد و املاک اقداماتی در خصوص دعاوی ملکی به انجام می رساند یکی از مواردی که اداره ثبت اسناد و املاک لازم به ورود است مباحث در خصوص تعیین تکلیف افراز یا عدم افراز اموال مشاعی است که سابقه ثبتی دارند مطابق قانون ، اداره ثبت می بایست تعیین تکلیف در این خصوص نماید که ملک مشاعی قابلیت افراز خواهد داشت یا خیر ؟

دریافت مشاوره حقوقی از وکیل

مباحث در خصوص دعاوی املاک بسیار گسترده و دارای طیف وسیعی بوده که برخی از آنها به صورت مقالات در ذیل بیان شده است .

 گستره این دعاوی شامل قراردادهای پیش فروش ، سرقفلی ، حق کسب و پیشه ، دعاوی مالک و مستاجر ، مطالبه اجرت المثل ، خلع ید و رفع تصرف از املاک می باشد .

 بدیهی است صرف رجوع به مباحث برای انجام امور وکالتی کافی نبوده توصیه می شود حتماً ضمن مشورت با وکیل ملکی و استفاده موثر از تخصص و تجربیات ایشان موضوع دعاوی خود را پیگیری نمایید .

 در صورت نیاز به مشاوره حقوقی املاک می توانید با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

الزام-به-انجام-تعهد
الزام-موجر-به-تعمییرات
رفع تصرف عدوانی
وکیل الزام تفکیک ملک
وکیل خلع یدhttps://vakilnaderi.com
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]